„Magistriõpingud on mind heas mõttes sundinud analüüsima probleeme süvitsi, andnud tegevusele hea teoreetilise raamistiku ning aidanud mind tohutult oma järgmiste professionaalsete sammude planeerimisel.“
Muutuste juhtimise magistriõppes on võimalik oma maailma suuremaks ehitada. Siin õpid mõistma süsteemide ja struktuuride seoseid, kasutama disainmõtlemist ning analüüsima probleeme ja väljakutseid hoopis mitmekülgsemalt. Ja veel, sa õpid päriselt kuulama teisi arvamusi ning arendad enda esinemis- ja argumenteerimisoskusi. Lisaks õppejõududele on väärtus omaette iga kursusekaaslase omanäoline kogemuste pagas, millest inspireeruda ja õppida või, miks ka mitte, kursakaaslastest võib saada sinu uus sõpruskond.
Muutuste juhtimise õppekava annab väärt praktilised tööriistad, mis aitavad juhina näha muutuste takistuste põhjuseid ja luua lahendusteks võimalusi ning samal ajal mõtestada ühiskonnas toimuvaid protsesse. Õppekava oli väga hästi üles ehitatud, piisavalt praktiline ja samas valdkonda teooriaga toetav.
Oleme selles mitmekülgses õppekavas ühendanud seitsme Tartu Ülikooli üksuse pädevuse. Koostööd teevad ühiskonnateaduste instituut, ökoloogia ja maateaduste instituut, majandusteaduskond, õigusteaduskond, psühholoogia instituut, Skytte poliitikauuringute instituut ja Pärnu kolledži teenusedisaini suund.
Õppijana on võimalik rakendada huvipakkuva probleemi analüüsil ja lahendamisel erinevate valdkondade teadmust. Olulisel kohal on kestlikkuse käsitlused ning praktilised lahendused majanduses, linnakeskkonnas, avalikus ruumis, institutsioonides ja elustiilis. Õpid end ja teisi paremini motiveerima, korraldama koostööd, ümber kujundama harjumusi. Õpid koostama sotsiaalse muutuse programmi, planeerima suhtlust killustunud meedia-auditooriumidega, ära tundma avaliku poliitikakujunduse eri vorme ning neid rakendama. Saad harjutada kirjutuslaua-uuringut, disainmõtlemise ja koosloome meetodeid ning arvamusartikli publitseerimist.
Õpet toetavad individuaalsed arenguvestlused. Soovijail on paindlikud võimalused teha välisõpingute-ampse.
Kuna õpe toimub sessioonidena, siis on see enamikule meie magistrantidele võimalus tulla välja igapäevarutiinist ja veeta sisukas nädalavahetus Tartu akadeemilises õhkkonnas. Tänu sellele saad luua tiheda suhtevõrgustiku, kellega jätkub koostöö ka õpingute järel.
Sa hakkad õppima Tartu Ülikooli nüüdisaegse sisu ja tehnikaga, ent ajaloohõngulistes õppehoonetes. Kasutame palju e-õppe vahendeid, et toetada iseseisvalt õppimist. Nii saad tehtule operatiivset tagasisidet ja sul on võimalus teha rühmatöid ka õppesessioonide välisel ajal.
Ootame õppima tegevaid poliitikakujundajaid, nõunikke, organisatsioonide (sh kohalike omavalitsuste) arendusjuhte, vabaühenduste, rahvusvaheliste ja arengukoostöö organisatsioonide eestvedajaid, (virtuaalsete) kogukondade juhte, sotsiaalsete idufirmade juhte ning kõiki teisi, kellel on ambitsioon algatada ja juhtida ühiskondlikke uuendusi.
Pärast õppekava läbimist suudad sa vedada tõhusalt eest valdkonnaüleseid koostöövõrgustikke, motiveerida inimesi tegema muudatusi, orienteeruda andmekülluses ja kasutada otsustamisel andmeid.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 26. juunil 2024
Eesmärk on hinnata kandidaadi motiveeritust ja sobivust õppekaval õppimiseks.
Motivatsioonikirja koostamisel tuleb kasutada selleks ettenähtud vormi. Motivatsioonikirja pikkus on kuni 1100 sõna ning see on arutelu ja analüüs järgmistel teemadel:
Motivatsioonikirja vorm on leitav siit
Hindamine
Motivatsioonikirja hinnatakse 100-punkti süsteemis lähtuvalt järgmistest kriteeriumitest:
Motivatsioonikiri on hinnatud positiivselt, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
9. juulil 2024 veebikeskkonnas Zoom
Intervjuule kutsutakse ainult need kandidaadid, kes said motivatsioonikirja eest vähemalt 51 punkti.
Intervjuu komisjoniga kestab 15 minutit. Arutletakse motivatsioonikirjas esitatud seisukohtade ja arutluste üle, komisjon võib küsida täpsustusi kandidaadi motivatsioonikirjas toodud mõttearenduse kohta.
Intervjuu oluline osa on inglise keele oskuse kontroll.
Tudengikanditaatidele võidakse anda lugeda umbes 100–150 sõna pikkune inglisekeelne sotsiaalteaduslik tekstilõik ning esitatakse loetu kohta küsimusi, eesmärgiga aru saada kandidaadi inglise keele lugemise ja arusaamise oskusest.
Hindamine
Intervjuul hinnatakse kandidaati järgmiste kriteeriumite alusel:
Intervjuu maksimaalne tulemus on 110. Kandidaadi tulemuse 100 punkti süsteemi teisendamiseks jagatakse kandidaadi tulemus 110-ga. Intervjuu positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.
Tutvu õppekava ja õppejõududega õppekava veebilehel
Vaata õppekava infotunni videot
Vaata videoid sarjast „Muutuste juhtimise ABC“, mis tutvustavad õppekava ainekursusi
Riuklike probleemide lahendaja 5 küsimust
Margit Kelleri artikkel „Kuidas kujutleda argielu aastal 2050?“ Postimehes