Meil on ingliskeelne päevaõpe. Õppima asumiseks on vajalik bakalaureusekraad ja vähemalt viieaastane erialane töökogemus või magistrikraad.
Õppetöö on tasuline. USA saatkond pakub õppemaksu katvat stipendiumi kaheksale üliõpilasele järgmistest arenguriikidest: Armeenia, Aserbaidžaan, Georgia, Moldova, Serbia, Ukraina ja Usbekistan. Kahele Eesti kodakondsusega üliõpilasele pakub õppemaksu katvat stipendiumi Haridus- ja Teadusministeerium. Lisaks on kahel õppekoha saanud Eesti tudengil võimalik pärast vastuvõtmist kandideerida stipendiumile, millega katta oma elamiskulud õpingute ajal. Stipendiumisaajad valib vastuvõtukomisjon kandideerimise paremusjärjestuse alusel kui sisseastumisperiood on lõppenud.
Õpingute käigus käsitletakse desinfo mõju, ühiskonna toimepidevuse eri tahke ja haavatavuse põhjuseid. Uusimad teadmised kommunikatsioonist, õigusest, psühholoogiast, sotsioloogiast ja andmeteadusest aitavad toetada ühiskondade toimepidevust nii Euroopas, Euraasias kui ka Kesk-Aasias.
Et tudengid saaksid ka praktilisi oskusi, sisaldab õpe neljanädalast praktikat mõnes infokorratusega tegelevas instituudi partnerasutuses. Üliõpilane saab võimaluse osaleda organisatsiooni töös ja laiendada seeläbi oma edasises tööelus vajalikku professionaalset võrgustikku.
Tartu Ülikool on Eesti vanim ja suurim ülikool. Ülikooli peahoone, toomkiriku kooriosas paiknev muuseum, anatoomikum ja tähetorn kujundavad Tartu akadeemilise ilme ning ainuomase vaimu. Instituutide hoonetega saad tutvuda interaktiivses virtuaaltuuris.
Ühiskonnateaduste instituut on õppimiseks suurepärane koht. Meie hubane ja pika ajalooga õppehoone asub Tartu südames Toomemäel. Peale loenguruumide on siin üliõpilastoad, hästi varustatud erialaraamatukogu ja tipptasemel stuudioruumid, kus saab teha heli- ja videosalvestusi, taskuhäälinguid, montaaži, veebiülekandeid jm.
Demokraatia vastupanuvõime desinfo suhtes on kasvava tähtsusega valdkond, mis pakub igal aastal uusi karjäärivõimalusi. Pärast lõpetamist saab sinust professionaal, kellel on põhjalikud teadmised kommunikatsioonist, sotsioloogiast, andmeteadusest, poliitikast, regionaaluuringutest, õigusest ja psühholoogiast, et võidelda desinfo ning ühiskondliku haavatavusega kaasnevate ohtudega.
Saad end teostada avalikus ja kolmandas sektoris, näiteks riigiasutustes ning organisatsioonides, samuti MTÜ-des ja mujal, kus tegutsetakse strateegilise kommunikatsiooni, poliitikaanalüüsi, mõjuhindamise, küberturvalisuse, formaalse ning mitteformaalse hariduse, meedia- ja infopädevusega.
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri. Lisaks tuleb kandideerimisel sooritada erialakatse.
NB! SAIS-i keskkonna kaudu kandideerimine on lõppenud. 2024. aasta veebruarist saab jätkuvalt õppima asuda, kuid eksternina. Oma dokumendid tuleb saata õppekorralduse spetsialistile Kathriin Liiberile (kathriin.liiber@ut.ee).
Motivatsioonikiri tuleb esitada inglise keeles koos avaldusega SAISis.
Motivatsioonikiri selgitab üliõpilase motivatsiooni asuda õppekavale õppima ning peegeldab varasemaid kogemusi valdkonnas. Koos motivatsioonikirjaga võib esitada oma organisatsiooni, koostööpartneri või ametkonna esindaja soovituskirja, mille eest on võimalik saada maksimaalselt 5 lisapunkti. Motivatsioonikirja osad:
Motivatsioonikirja pikkus on 700–1000 sõna.
Motivatsioonikirja hindamine:
Motivatsioonikiri annab ülevaate kandidaadi erialasest valmisolekust ja motivatsioonist desinformatsiooni ja ühiskondliku toimepidevuse õppekaval õppida. Motivatsioonikirja hindamine toimub 100-punkti süsteemis lähtuvalt järgmistest kriteeriumitest:
ChatGPT kasutamine motivatsioonikirja geneerimiseks on keelatud. Me kontrollime tehisintellekti kasutamist ning diskvalifitseerime kandidaadid, kes on kasutanud motivatsioonikirja koostamiseks tehisaru. Vestlusele pääsemiseks peab motivatsioonikirja eest saama vähemalt 51 punkti.
Erialakatse toimub intervjuu vormis ja viiakse läbi kandidaatidega, kelle motivatsioonikirja on hinnatud positiivselt (vähemalt 51 punktiga).
Intervjuu toimub vastuvõtukomisjoniga ning on suunatud sellele, et
Intervjuu pikkus on kuni 30 minutit. Intervjuu toimub veebivestlusena.
Intervjuu hindamine
Intervjuud hinnatakse 100-punkti süsteemis lähtuvalt järgmistest kriteeriumitest:
Intervjuu on positiivselt sooritatud, kui tulemus on vähemalt 51 punkti 100-st.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Väikseim edasipääsemiseks vajalik punktide arv on iga osa puhul 51. Motivatsioonikirja eest vähemalt 51 punkti saanud kandidaadid kutsutakse erialakatsele. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Tasuta kohale saamise otsus tehakse tuginedes motivatsioonikirjale, intervjuule ja kandidaadi poolt avalduses kirjeldatud majandusliku toetuse vajadusele. Erialakatse koondpunktisumma peab tasuta koha saamiseks olema vähemalt 80 punkti.