12.–14. jaanuaril toimub Tartu Ülikooli Delta õppe- ja teadushoones informaatika õpetamise konverents, kus võetakse luubi alla informaatika õpetamise hetkeseis ning arutletakse tulevikusuundade üle. Konverentsil saavad kokku ja jagavad omavahel kogemusi ligikaudu 150 selle valdkonna asjatundjat ja huvilist üle Eesti. Registreerimine on juba alanud.
Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk ütles, et õpetajakoolitus on ainus erialavaldkond, mis on ülikooli arengukavas eriliselt esile toodud. „Peale aastaid planeerimist on selge lootus, et järgmisel aastal võiks mitmes võtmes oodata ka läbimurret. Koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga oleme paika saamas Õpetajate Akadeemia meedet, millest hea meelega konverentsil täpsemalt räägin, ning õpetajakoolitusse ootame järgmisel aastal stipendiumide toel üle 200 õppija senisest enam,“ rääkis Valk. Ta lisas, et õpetaja ameti suuremale populaarsusele võiks kaasa aidata ka õpetajate palgatõus.
Konverentsil saab hea ülevaate sellest, mis toimub praegu informaatika õpetamise vallas. Üks peaesinejatest, Tallinna Ülikooli matemaatika ja informaatika didaktika professor Mart Laanpere tutvustab hiljutise informaatika õpetamise uuringu tulemusi. Kirjeldatakse ka uudset õppemudelit, mida pakub programmeerimiskool Kood/Jõhvi, ning Tartu Ülikooli teadlane Kaur Alasoo räägib lähemalt bioinformaatikast. Jätkuloengutes tutvustatakse osalejatele uusi kursusi, ülesandekogusid ja õpikuid ning jagatakse soovitusi nende kasutamiseks. Toimuvad töötoad robootika, programmeerimise, turvalisuse ja haridustehnoloogia teemal.
Osalejad saavad tutvuda Delta keskusega, külastada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja laboreid ning vaadata ringi arvutimuuseumis. Konverents lõpeb piduliku vastuvõtuga.
Arvutiteaduse instituudi informaatika didaktika lektor Reelika Suviste sõnas, et viis aastat tagasi esimest konverentsi korraldama hakates oligi meie eesmärgiks tugevdada erialakogukonda ning teha üks talvine üritus, kus õpetajad, teised informaatika asjatundjad ja ka huvilised saaksid kokku tulla ning mõtteid vahetada. „Õpetajad teevad oma tundides väga vingeid asju – miks mitte seda ka teiste kolleegidega jagada,“ märkis Suviste.
Täpsem info konverentsi veebilehel. Konverents toimub IT Akadeemia toel.