„Ülikooliõpingute käigus leitakse teekaaslased kogu eluks. Õppejõud toetavad õppijate isiklikku arengut ja koostöö ülikooliga võib jätkuda ka pärast lõpetamist.“
Õppekava võimaldab sul omandada põhikoolis ja gümnaasiumis matemaatika ja informaatika õpetamiseks vajaliku erialapädevuse. Suurt rõhku pannakse sinu programmeerimis- ja õpetamisoskuse kujundamisele ning matemaatikaülesannete lahendamisele. Lisaks pakutakse sulle põhjalikke teadmisi psühholoogiast ja pedagoogikast, et oskaksid mõista õpilasi ja neid aidata. Näiteks õpetatakse sulle suhtluskunsti, räägitakse, millest sõltub inimese taju ja kuidas seda suunata ning mil viisil tulla toime erivajadustega õpilastega.
Mitmekülgsele teoreetilisele õppele lisandub eri tüüpi ja põnev koolipraktika, mille ajal on sulle toeks juba koolis töötavad kogemustega õpetajad. Nii õpid õpetama eri õpikeskkondades, sealhulgas veebis, ja kasutama õppetöös mitmesuguseid digivahendeid.
Õpingud lõpevad magistritöö kaitsmisega, mille käigus saad esitleda oma teadmisi matemaatika ja informaatika ainedidaktikast.
Paljud meie vilistlased töötavad põhikoolides, gümnaasiumides, ametikoolides ja kõrgkoolides. Peale matemaatika- ja informaatikaõpetajate on nende hulgas ka koolijuhte.
Lisaks on sul võimalus jätkata õpinguid nii matemaatika, informaatika kui ka haridusteaduse doktoriõppes.
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Eeldusainete nõuetele vastavad bakalaureuseõppekavad on
Teiste õppeasutuse ja erialade lõpetanute puhul hinnatakse akadeemilise õiendi põhjal, kas 60 EAP mahus matemaatika- või informaatikaalaseid õppeaineid on eelnevalt läbitud. Selleks, et teada saada, kas vajalik eeldusainete maht on täidetud, võta meiega ühendust aadresil indrek.zolk@ut.ee. Kui vajalikus mahus aineid ei ole varasemalt sooritatud, tuleb kandideerimiseks läbida täiendõppeprogramm või sooritada eeldusainete eksam.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
8. või 9. juulil 2024 kell 9.00 Tartus aadressil Narva mnt 18 ruumis 1025 (Tartu Ülikooli Delta keskuses)
Erialakatse toimub vestluse vormis.
Vastuvõtukomisjoniga toimuva vestluse käigus hinnatakse kandidaati järgmiselt:
Erialakatse maksimaalne tulemus on 100 punkti. Kandideerimiseks vajalik väikseim punktide arv on 66 punkti.
Eeldusainete eksam toimub 1. juulil 2024 kell 12.00 aadressil Narva mnt 18 ruumis 2004, Tartu (Tartu Ülikooli Delta keskuses).
Eeldusainete eksam on mõeldud neile, kes muul moel ei täida eeldusainete nõuet. Eksamile on vajalik registreeruda SAIS‐i kaudu avaldust esitades. Eksam kestab kokku kolm tundi ning koosneb kahest osast:
Eksami sisu tugineb gümnaasiumi laia matemaatika ainekava kohustuslikel kursustel ning bakalaureuseastme õppeainetel Kõrgem matemaatika I ja Programmeerimine. Konkreetse programmeerimiskeele valdamist ei eeldata, kontrollitakse algoritmilise mõtlemise oskust ning programmikoodi lugemise oskust arusaamise tasemel. Kõrgema matemaatika ülesannetega ei kontrollita üldjuhul faktiteadmisi (tuletiste ja integraalide tabelid ning ka muud vajalikud valemid antakse ette), vaid pigem aruteluoskust, funktsionaalse lugemise oskust ning faktiteadmiste rakendamise oskust.
Hindamine
Eeldusainete eksamil on võimalik maksimaalselt koguda 100 punkti, kummagi osa eest 50 punkti. Eeldusainete nõude täitmiseks on tarvis koguda minimaalselt 80 punkti.