„Tartu Ülikoolis eripedagoogikat õppides hakkad mõistma, hindama ja toetama väikeste sammude suurt tähtsust.“
Eripedagoogika ja logopeedia bakalaureuseõppes saavad haridusteadusega kokku psühholoogia, filoloogia ja meditsiin. See õppekava sobib inimesele, kellel on väga hea suhtlemisoskus ja kes valdab suurepäraselt eesti keelt. Isiksuseomadustest on olulised leidlikkus, loovus ja järjekindlus.
Õppekavas on tähtsal kohal õppeained, mis puudutavad inimese psühholoogilist arengut ja õppimist ning võimalikke kõrvalekaldeid sellest. Erivajaduste põhjusi ning tänapäevaseid ravi- ja teraapiavõimalusi tutvustavad meie üliõpilastele meditsiinivaldkonna õppejõud.
Teadmised keelest ja kõne arengust loovad aluse selleks, et sa suudaksid edaspidi oma erialases töös mõista kommunikatsiooniprobleeme ja toetada kõne arengut. Pedagoogiliste praktikate (11 EAP) käigus külastavad meie üliõpilased tulevasi töökohti ning assisteerivad eripedagooge ja logopeede.
Haridusteaduste instituudi õppehoone asub Tartu peahoone kõrval aadressil Jakobi 5, kus üliõpilaste käsutuses on ka tudengituba ja rikkaliku valikuga raamatukogu. Teiste valdkondade õppeainete loengud ja seminarid toimuvad ülikooli muudes õppehoonetes.
Kohustuslike õppeainete kõrvale saad valida endale meelepäraseid valik- ja vabaaineid ning kõrvaleriala. Samuti võid sooritada osa õppeainetest välismaal.
Meie üliõpilased on asutanud Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Seltsi. Juba õpingute ajal oled oodatud astuma erialaliitudesse: Eesti Eripedagoogide Liitu ja Eesti Logopeedide Ühingusse.
Mentori juhendamisel suudab bakalaureuseõppe lõpetanu tulla toime abiõpetaja või õpetaja assistendi tööülesannetega haridusasutuses, aga ka kasvataja või tugiisikuna sotsiaalhoolekandeasutuses. Alusteadmised psühholoogiast, meditsiinist, keeleteadusest ja pedagoogikast võimaldavad meie vilistlasel mõista erivajadustega inimeste olukorda ning orienteeruda neile mõeldud tugisüsteemides.
Eripedagoogi ja logopeedi kutsepädevuse omandamiseks tuleb bakalaureuseõppe järel läbida ka eripedagoogika ja logopeedia magistriõppekava.
14. juuni kl 15 toimub eripedagoogika ja logopeedia õppekava infotund Zoomis.
Registreeri end infotundi veebivormis.
Liitu infotunniga Zoomis.
Taskuhääling eripedagoogika ja logopeedia üliõpilastega ja intervjuu "Eripedagoogi ja logopeedi töös üksluisust pole", 2024.
"Logopeedid ja eripedagoogid tähistasid sünnipäeva", Õpetajate Leht, 2023.
"Miks on lasteaeda ja kooli vaja eripedagoogi?", Õpetajate Leht, 2018.
"Logopeedide nappusest logopeedide pilgu läbi", Õpetajate Leht, 2018.