„Suure loodusearmastajana on minu liikumapanevad jõud soov anda panus keskkonnaprobleemide leevendamisse ja meie koduplaneedi heaolusse. Just praegused magistriõpingud on andnud mulle võimaluse sukelduda nii kliimamuutuste ja keskkonnapoliitika põnevasse maailma kui ka teadusesse. Võimalus valida ja kombineerida enda huvidest lähtuv õppesuund teeb õppimise veelgi põnevamaks. Kirsiks tordil on mitmekultuuriline seltskond ja igatpidi toetav õhkkond!“
Õpe pakub sulle arvukalt võimalusi rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas ja saada keskkonnajuhtimise valdkonna töökogemus. Sa õpid süvendatult Euroopa Liidu roheleppe nüansse, uurid muutusi maailma ökosüsteemides ja saad aru nende mõjust loodusressursside kasutamisele.
Õppekavva kuuluvad veel sellised teemad nagu keskkonnakorraldus ja -poliitika, keskkonnaõigus, kaasamine ja osalus keskkonnakorralduses ning praktiline keskkonnakorraldus Euroopa Liidus. Õppekava uusimates ainetes keskendud sini-rohetaristutele ning tulevikumaavarade nõudlusele ja nende ammutamisele näiteks prügilakaevandamise kaudu.
Oma akadeemiliste või tulevaste karjäärieesmärkide alusel saad valida süvendatud erialaaineid kolmest moodulist: 1) kliima, atmosfääriprotsessid ja kaguseire, 2) ökotehnoloogia, veemajandus ja -käitlus, 3) ringmajandus ja jäätmete väärindamine.
Üliõpilasena on sul mõlema ülikooli tugi ja eelised, sealhulgas nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli Erasmuse programmi võimalused minna õppima välismaale ning taotleda stipendiume.
Samuti on sul võimalik teha karjääri rahvusvahelistes organisatsioonides, näiteks Maailmapangas ja OECD-s, või asutada oma ettevõte.
Sa võid astuda ka doktoriõppesse ja jätkata akadeemilist karjääri.