„Meie magistriõppes saad teada, kuidas kaasata õppetegevustesse kõik erinevate vajadustega õppijad ning luua õpikeskkond, mis on turvaline,aga toetab ka iga õppija sisemist motivatsiooni ja heaolu. Siit saad nüüdisaegsed teaduspõhised lahendused toimetulekuks mitmekesises õpikeskkonnas. Samuti saad ettevalmistuse, et täita vanemõpetaja rolli ja ülesandeid lasteaias või koolis "
Sa saad teadmised kaasava hariduse olemusest ja kaasamise soodsast mõjust õppijale. Lisaks omandad teadmised ja oskused selle kohta, kuidas toetada erinevate vajadustega õppijaid. Tähelepanu all on õppija areng ja õppimise alused, õppija vajadused ning tema emotsionaalse ja sotsiaalse heaolu toetamine, samuti sel eesmärgil õpikeskkonna kohandamine. Keskendume ka õpetaja professionaalsele arengule ja teaduspõhisele õpetamisele.
Meie üliõpilased osalevad kohapeal õppetöös sessioonidena, st loengud, seminarid ja praktikumid on Tartus kord kuus neljapäevast pühapäevani. Suure osa õppest moodustab üliõpilase iseseisev töö.
Õppekava on üles ehitatud nii, et sa saaksid kasutada iseseisvate praktiliste ülesannete tegemiseks oma töökohta. Nii kaasad õppetöösse ka oma õppeasutuse ja annad panuse selle arengusse.
Õpingute lõpus sooritad lõpueksami, mis koosneb õpetaja portfoolio kaitsmisest ja tegevusuuringust.
Sa hakkad õppima haridusteaduste instituudi renoveeritud tänapäevases õppehoones Tartu kesklinnas. Siin õpivad ka tulevased lasteaia- ja kooliõpetajad, eripedagoogid, logopeedid ning haridusuuendajad.
Meie üliõpilastel on võimalus astuda üliõpilas- ja erialaorganisatsioonide liikmeks, luua suhteid vilistlastega ning nautida Tartu tudengielu kogu selle rikkuses.
Magistrikraadi omandamisel saad 7. taseme vanemõpetaja kutse koos valitava kompetentsiga „Hariduslike erivajadustega õppija toetamine õppeprotsessis“. See kinnitab, et sa oskad toetada nüüdisaegses rühma- ja klassiruumis iga õppijat ning teha koostööd paljude osalistega, et tagada kõigile lastele õpitugi ja eduelamus. Selliste oskustega õpetajad on väga oodatud kõigis koolides ja lasteaedades üle Eesti.
Kuula taskuhäälingut "Mida annab kaasava hariduse õppekava?", kus kaasava hariduse üliõpilased räägivad oma õppimis- ja töökogemustest või loe sama intervjuud kodulehelt.