„Loodusteaduslike ainete õpetajaks tasub õppida, sest õppekava on huvitav ja mitmekülgne. Omandatud loodusteaduste, pedagoogika ja praktilise õppetöö teadmisi ja oskusi kasutan oma töös iga päev.“
Õppima asudes valid endale sobiva eriala, õppides kas bioloogia-, keemia-, geograafia- või füüsikaõpetajaks.
Õpingud toetavad su oskusi ja teadmisi kujundada õpilastest aktiivsed maailmakodanikud, kes hoolivad ümbritsevast keskkonnast, käituvad vastutustundlikult ning on valmis riskima ja kasutama loovust, kui on vaja pakkuda sisukaid lahendusi ühiskonnas olulistele loodusteadusliku sisuga probleemidele. Seepärast on erialaste (nt bioloogia) teadmiste ja oskuste kujundamise kõrval õppes olulisel kohal õppeained, milles keskendud juhtimisele, kommunikatsioonile ja üldpädevustele.
Meil õpetavad nii oma valdkonna teadlased kui ka üldhariduskoolis õpetamise pikaajalise kogemusega õppejõud.
Oma õpingute toetamiseks on sul võimalus taotleda stipendiume.
Sa hakkad õppima nii Vanemuise 46 õppehoones kui ka teistes Tartu Ülikooli õppehoonetes, mille asupaik sõltub sinu valitud erialast. Osa õppetööst toimub väljaspool ülikooli, näiteks teaduskeskustes ja muuseumides, samuti innovatsioonikoolides üle Eesti, kus sooritad erialase praktika.
Meie üliõpilased on oodatud osalema õpetajate ja haridusteadlaste konverentsidel ja seminaridel ning aineõpetajate talve- ja suvepäevadel.
Osa meie vilistlasi on leidnud töö teaduskeskustes, muuseumides, keskkonnahariduskeskustes, huvikoolides ja ettevõtetes.
Õpinguid saad jätkata Tartu Ülikooli haridusteaduse doktoriõppes loodusteadusliku hariduse suunal.
bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase,
varasemate õpingute käigus läbitud vähemalt 48 EAP mahus bioloogia, geograafia, keemia või füüsika õppeaineid, et alustada õpinguid vastava aine õpetaja erialal ja
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Bioloogiaõpetaja eriala
Füüsikaõpetaja eriala
Geograafiaõpetaja eriala
Keemiaõpetaja eriala
Kui oled lõpetanud või lõpetad mõne teise õppekava ja soovid teada, kas vajalik eeldusainete maht on täidetud, siis võta meiega ühendust regina.soobard@ut.ee.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
2. juulil 2024 kell 10.00 Tartus aadressil Vanemuise 46 ruumis 108.
Erialakatse toimub vestluse vormis.
Vastuvõtukomisjoniga toimuva vestluse käigus hinnatakse kandidaati järgmiselt:
Hindamine
Erialakatse suurim võimalik tulemus on 100 punkti. Erialakatse on sooritatud, kui tulemus on vähemalt 51 punkti. Kandideerimiseks vajalik miinimum on 66 punkti.