„Maailmas kasvab vajadus biotehnika, tööstusliku biotehnoloogia ja biomeditsiini asjatundjate järele, sest üleminek biomajandusele on ainus võimalus, kuidas saavutada inimkonna kõige tähtsam eesmärk: hoida planeedi elurikkust.“
Õpe koosneb loengutest, seminaridest ja praktikumidest ning rühma- ja iseseisvast tööst. Sul on vabadus õppekava piires ise kursusi valida ja kujundada endale sobiv õppeplaan. Nii saavutad endale seatud hariduslikud eesmärgid, lähtudes oma huvidest ja vajadustest.
Suurt rõhku paneme praktiliste oskuste omandamisele. Seminarides arendame üliõpilaste aruteluoskust ning suulise ja kirjaliku eneseväljenduse oskust. Rühmatööd hõlmavad mitmes aines õpitud materjali ja soodustavad koostööoskuste arengut.
Sind õpetavad oma ala maailma tipptasemel spetsialistid, professorid ja tunnustatud õppejõud.
Rohelust täis linnas on ka mitmekesised sportimis- ja ajaveetmisvõimalused.
Aktiivsed üliõpilased on oodatud liituma erialaorganisatsioonidega. Uusi tuttavaid ja teistes valdkondades õppivaid sõpru võib leida pika ajalooga akadeemilistest üliõpilasorganisatsioonidest.
Eriti atraktiivne tööturg on meie vilistlastele Põhjamaad kui biotehnoloogia alal väga kiiresti arenev piirkond. Seal saad jätkata tegutsemist tehnoloogiliselt pädeva keskastmejuhina mõnes biomajanduse tootmisettevõttes või laboris.
Omandatud haridus võimaldab sul teha arukaid ja kaalutletud otsuseid ka doktorantuuris või hoopis avalikus sektoris töötades.
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
NB! Kui lõpetad eelmist õppeastet alles suvel, arvestame hindamisel avalduse esitamise ajaks saadud tulemusi. Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolist kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada õpitulemuste väljavõte, kus on kirjas kandideerimise ajaks läbitud ained ja tulemused. Väljavõte peab olema väljaandva ülikooli esindaja digiallkirjastatud.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Motivatsioonikiri tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 15. märtsiks.
Motivatsioonikirja kirjeldus inglise keeles:
Please write a brief motivation letter (in English, maximum of 5000 characters with spaces) based on the following points:
In the evaluation of motivation letter, the following criteria will be considered:
The maximum score for motivation letter is 100 points and the result is positive only if the applicant gains 51 points or more.
Vaata õppekava tutvustavat videot „Bioengineering master's program at the University of Tartu“
Jälgi meid sotsiaalmeedias: @st.unitartu @igemestonia