„Tartu Ülikool on andnud mulle väga põhjaliku teoreetilise tagala koos teadmiste rakendamise oskusega. Omandatud teadmised võrgutehnoloogias, andmebaasides ja meeskonnajuhtimises on aidanud mul ametiredelil sirge seljaga edasi ronida. Iga päev tudengina oli nauditav seiklus teadmiste rajal.“
Õppekavas on ka juhtimise ja majanduse aluste omandamise moodulid, et sul oleks võimalik jätkata teaduskarjääri doktorantuuris, luua ettevõte või saavutada juhtivinseneri koht oma valdkonna ettevõttes.
Üliõpilaste käsutuses on digitaalelektroonika tipptasemel laborid, millega on loodud suurepärane keskkond nii õppimiseks kui ka uurimis- ja arendustööks.
Töö käib teadusrühmade või ettevõtete juures, mis töötavad välja ja arendavad uuenduslikke seadmeid. Üks selle töö tulemusi on näiteks robotmannekeen, mis võimaldab inimestel valida internetikaubamajast oma kehakujuga sobivaid rõivaid.
Oma teadmisi on võimalik laiendada ja jagada ka Tartu Ülikooli robotiklubis.
Lisaks saavad meie üliõpilased lüüa kaasa tudengisatelliidi projektis, mis on pannud aluse Eestile kui kosmoseriigile.
Meie üliõpilased on oodatud osalema Teadusbussi tegevuses, mis annab suurepärase võimaluse kohata uusi tuttavaid ning avastada ja tutvustada põnevaid nähtusi teaduses.
Ingliskeelne kõrgetasemeline õpe avab sulle ka rahvusvahelised töövõimalused.
Robootika, arvutitehnika või kosmosetehnoloogia spetsialist on väga oodatud jätkama haridusteed Tartu Ülikooli tehnika ja tehnoloogia, füüsika või informaatika doktoriõppes.
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
* Kui oled lõpetanud eelpool nimetatud eeldusainete nõuetele vastava õppekava, siis arvestame sinu punktisumma arvutamisel eelmise õppastme keskmist hinnet. Kui oled läbinud mõne muu õppekava ja vajalikud eeldusained, siis pead sooritama sisseastumiseksami ning hindamisel läheb arvesse sisseastumiseksami tulemus. Kui kandideerid eeldusainete nõuetele vastava õppekava lõpetajana, siis võid soovi korral keskmise hinde põhjal arvutatud tulemuse parandamiseks sooritada ka sisseastumiseksami. Hindamisel arvestame paremat tulemust. Sisseastumiseksamit saad sooritada, kui sinu motivatsioonikirja hinnati vähemalt 51 punktiga.
NB! Kui lõpetad eelmist õppeastet alles suvel, arvestame hindamisel avalduse esitamise ajaks saadud tulemusi. Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolist kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada õpitulemuste väljavõte, kus on kirjas kandideerimise ajaks läbitud ained ja tulemused. Väljavõte peab olema väljaandva ülikooli esindaja digiallkirjastatud.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Motivatsioonikirja nõuded inglise keeles:
Please write a brief motivation letter (in English, maximum of 5000 characters with spaces) based on the following points:
The master’s programme in Robotics and Computer Engineering has three specialisations: computer engineering, robotics and space technology.
1. Which of the three specialisations interests you most and why?
2. How does your previous learning and/or working experience relate to this specialisation?
If none of the three specialisations is familiar to you, please describe some other field of interest you consider relevant for this application.
3. Name three important persons and events related to your field of interest, and explain why you choose these particular persons and events.
4. In what role do you see yourself professionally after completion of the programme?
5. What might be the ”big thing” you’d like to accomplish in your field of interest?
What was the Earth and what was its purpose in Douglas Adams’ trilogy in five parts “The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”? (optional, not for assessment).
Additionally, please provide the following information (can be uploaded as a separate document):
- list your previous study and work experience;
- if applicable, list the conferences, workshops, competitions etc. you have attended (preferably related to your specialisation);
- if applicable, list your extracurricular activities (preferably related to your specialisation);
- name up to 3 academic/professional references (optional).
Evaluation criteria:
The maximum score for motivation letter is 100 points and the result is positive only if the applicant gains 51 points or more.
Sisseastumiseksam kontrollib sisseastuja teadmisi eeldusainetes (füüsika, matemaatika, programmeerimine). Testi sooritamine toimub testid.ut.ee keskkonnas vahemikus 12.-17.04.2024 ning seda on võimalik sooritada ainult üks kord. Testi katkemisel mistahes põhjusel ei ole võimalik seda uuesti alustada ega jätkata. Kandidaat vastutab ise internetiühenduse stabiilsuse tagamise eest. Iga konkreetse küsimuse vastamisel ajalimiiti pole. Test koosneb 30 küsimusest, mille järjestus juhuslik ja raskusaste erinev. Ajalimiit kogu testi tegemiseks on 137 minutit. Kui küsimusele ei oska või ei jõua vastata, tuleb edasi liikuda järgmise juurde, eelmise küsimuse juurde tagasi pöörduda ei saa. Tagasisidet testi üksikute osade kohta ei anta. Testi hinnatakse 100 punkti skaalal, minimaalne positiivne tulemus on 51 punkti.