Õppekavas teevad koostööd neli ülikooli: Tartu Ülikool, Åbo Akadeemia (Soome), Uppsala Ülikool (Rootsi) ja Claude Bernard Lyoni Ülikool (Prantsusmaa). Sa õpid kahes ülikoolis: esimesel õppeaastal saad baasainete teadmised Tartu Ülikoolis, teisel õppeaastal õpid (sh spetsialiseerud kitsamale valdkonnale) ühes kolmest partnerülikoolist välismaal.
Õppekeel on inglise keel, lisaks õpid suhtlema ühes õppekava partnerülikooli riigi keeles.
Õppekava keskendub nüüdisaja analüütilise keemia põhi- ja rakendusaspektidele. Selle läbimise järel on sul süstemaatilised teadmised ja oskused füüsikaliste mõõtmiste ning keemiliste analüüside alal.
Teadmiste rakendamisel paneme suurt rõhku mõõtmiste metroloogilistele tahkudele (mõõtemääramatus, valideerimine jm), mõõtetulemuste usaldusväärsusele (kvaliteedijuhtimissüsteemid ISO 9001, ISO 17025, GLP jt) ning mõõtmiste majanduslikele ja juriidilistele küsimustele.
Meil õpetavad Tartu Ülikooli parimad õppejõud eesotsas professor Ivo Leitoga. Kaasatud on ka välisõppejõud ja ülikooli arvukate koostööpartnerite spetsialistid.
Rahvusvahelises õpikeskkonnas on su kaasüliõpilased pärit nii Eestist kui ka välisriikidest, mis võimaldab luua tiheda suhtlusvõrgustiku üle maailma.
Meie magistrandid on oodatud astuma kohalike ja rahvusvaheliste üliõpilasorganisatsioonide (näiteks AEGEE, ESN ja AIESEC) liikmeks ning osalema nende tegevuses.
Analüütilise keemia tugeva taustaga keemikuid vajatakse üha rohkem nii tööstuses kui ka keemilise analüüsi laborites era- ja avalikus sektoris.
Meie vilistlased on oodatud tööle keemia-, toiduaine- ja farmaatsiatööstuse suurettevõtete teadus- ja arendusosakondadesse ning laboritesse, kvaliteedikontrolli, sertifitseerimis- ja standardimisettevõtetesse ning akrediteerimisega seotud ettevõtetesse, aga ka tervise-, tarbija- ja keskkonnakaitse asutustesse. Lisaks ootavad meie lõpetajaid riiklikud metroloogiakeskused ja -instituudid.
Sul on võimalik valida ka akadeemiline karjäär ja astuda doktoriõppesse.