Haridus- ja Teadusministeerium kinnitas järgmiseks kuueks aastaks doktorikooli projekti elluviijana Tartu Ülikooli. Senise kolmeteistkümne doktorikooli asemele ühe loomisega soovitakse suurendada ülikoolide koostööd doktoriõppes, selle kvaliteeti ja atraktiivsust.
Doktorikool on ülikoolide konsortsium, mis võimaldab täita doktoriõppe edendamisel ühiseid eesmärke. Muu hulgas on doktorikooli eesmärk aidata Eesti doktorantidel luua teaduskontakte nii erialade kui ka rahvusvahelises koostöös ning pakkuda neile ja nende juhendajatele enesetäiendusvõimalusi. Arvestades Eesti doktoriõppe väikest mahtu ja plaanitava tegevuse erialadevahelist iseloomu, otsustas ministeerium ärgitada ülikoole tegema enam koostööd ning luua üks doktorikool, millel on kuus valdkondlikku haru.
Vastutus valdkondlikes harudes toimuva eest on jagatud mitme partneri vahel. Nii koordineerib Tartu Ülikool kolme valdkondlikku haru: loodusteadused ja põllumajandusteadused; arsti- ja terviseteadused, veterinaaria; sotsiaalteadused. Tallinna Tehnikaülikooli vastutusalas on kaks haru: matemaatika, arvutiteadus ja informaatika ning tehnika ja tehnoloogia. Tallinna Ülikool veab eest humanitaarteaduste ja kunstide haru.
Tartu Ülikooli õppeosakonna arendusnõuniku Monika Tasa sõnul on uue doktorikooli kaudu toetatava tegevuse sisus varasemaga võrreldes mõni põhimõtteline erisus. „Doktorikool keskendub erialadeülesele tegevusele: näiteks on valdkondlike harude üritused mõeldud vähemalt kahe ülikooli doktorantidele või juhendajatele ning on osalemiseks avatud kõigi Eesti ülikoolide doktorantidele ja juhendajatele. Lisaks on 10% eelarvest ette nähtud ülikoolideüleseks tegevuseks. Doktorandil on varasemast hõlpsam saada doktorikoolis pakutavast kätte see, mis on tema uurimistööks vajalik. Muutunud formaat ja juhtimisstruktuur tagavad, et projekt käib ühte jalga doktoriõppe üldise arenguga,“ selgitas Tasa.
Doktorikooli täpsema tegevuskava panevad partnerid ühiselt kokku hiljemalt märtsikuu lõpuks.
Doktorikooli tegevuse elluviimisse on Tartu Ülikooli kõrval kaasatud kõik teised Eesti ülikoolid: Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Ülikool. Kogueelarve 2029. aasta 31. augustini on 7 miljonit eurot, mis kaetakse Eesti riigi ja Euroopa Sotsiaalfondi eelarvest.
Projekti „Ülikoolide koostöö doktoriõppe edendamisel“ (2021-2027.4.04.24-0003) kaasrahastab Euroopa Liit.