Autor:
Natalie Pastakeda

Kütuseelemente arendava GaltTeci välkkõne tõi ettevõttele 100 000-eurose investeeringu

Tartu Ülikooli hargettevõte GaltTec OÜ võitis idu- ja tehnoloogiaettevõtete konverentsi Latitude59 välkkõnevõistlusel 100 000-eurose investeeringu. 

22.–24. maini toimus Tallinnas Kultuurikatlas iduettevõtete konverents Latitude59. Mitmepäevase programmi kulminatsiooniks olnud iduettevõtete välkkõnevõistlusel läks parimate vahel jagamisele miljon eurot, mille olid välja pannud investorid Specialist VC ja Estonian Business Angels Network (EstBAN). 

Lavale astusid rohkem kui 500 osaleja seast välja valitud viis parimat iduettevõtet. Nende hulgas oli ka Tartu Ülikooli hargettevõte, kütuseelemente arendav GaltTec OÜ. Laval esindas ettevõtet selle kaasasutaja ja üks tegevjuhtidest Laura Elise Arvisto, kelle välkkõne tõi GaltTecile 100 000-eurose investeeringu. 600 000 eurot võitis Ukrainast pärit BeHolder ja 300 000 eurot Leedu ettevõte AsktoSell 

Image
GaltTeci esindaja Laura Elise Arvisto

Ehkki GaltTec OÜ kaasasutaja ja tegevjuhi Glen Kelbi sõnul on igasugune tunnustus inspireeriv, on 100 000-eurone võit GaltTecile seni suurim rahaline auhind. Ettevõte otsibki parasjagu investeeringuid, et tegevust laiendada, seega tuli auhind väga õigel ajal. „Jätkame tootearendust plaanitud kursil. Meie esimesed kliendid nii Tartu Teaduspargist kui ka kaugemalt Euroopast ootavad pikisilmi esimesi GaltTeci ainulaadsete kütuseelementide tarneid,“ ütles Kelp. 

Laura Elise Arvisto võitis Latitude59 raames ka Põhjamaade ja Balti riikide välkkõnevõistluse Balti eelvooru, mis tähendab, et ettevõtet saab näha laval ka novembris Helsingis toimuval iduettevõtlus- ja tehnoloogiaüritusel Slush. 

GaltTec OÜ on Tartu Ülikoolist võrsunud süvatehnoloogiaettevõte, mille asutasid 2022. aastal pikaajalise teadustöö tulemusena Glen Kelp, Laura Elise Arvisto ja Tanel Tätte. Kütuseelemente ja nende materjale tootva ettevõtte eesmärk on tõhustada eri seadmete energiakasutust. Mullu talvel pääses GalTec esimese Eesti iduettevõttena NATO innovatsioonikiirendisse DIANA, mis on mõeldud tsiviil- ja kaitsevaldkonna probleeme lahendavatele süvatehnoloogia novaatoritele.


Samal teemal:

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Startup Day Pitching Stage

Tartu Ülikool kummutab Startup Dayl süvatehnoloogia ettevõtlusega seotud müüte

Tehisintellekt kujutamas kolmikheeliksi koostööd

Andmeteaduse seminar „Kolmikheeliksi koostöö andmete alal“