„Meie instituudi tudengite koosseis on rahvusvaheline ja seega on esindatud üsna erinevad seisukohad. Arvamuste paljusus on väga kasulik, sest siis peab oma seisukohti ka aktiivselt kaitsma. Lisaks loengutele käime erialastel konverentsidel, suve- ja talvekoolides ning õppereisidel.“
Sa läbid sisukaid ainekursusi, milles käsitletakse julgeolekupoliitikat, rahvusvahelisi suhteid, rahvusvahelist õigust, välispoliitika analüüsi, geopoliitikat, diplomaatiat, rahvusvahelisi konflikte ning piirkondliku tasandi osalejaid ja sõlmprobleeme.
Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõud on mitmekülgse kogemusega oma valdkonna tippspetsialistid, kes teevad rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgetasemelist teadustööd.
Teaduskoostöö ja üliõpilasvahetused (sh Erasmus+) seovad meie instituuti paljude kõrgkoolidega üle maailma.
Meie magistrantidel on stipendiumivõimalusi enese täiendamiseks Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja mujal maailma ülikoolides. Näiteks saab igaüks soovi korral osaleda Erasmus+ programmi kaudu üliõpilasvahetuses, välissemestril või õppevisiidil.
Sa võid lüüa instituudi tegemistes kaasa näiteks praktikat tehes või üritusi korraldades. Uuematest teadussuundadest ja -uuringutest saad osa instituudi juures tegutsevate teaduskeskuste vahendusel:
Sul on võimalus asuda tööle välis- ja julgeolekupoliitikaga seotud ametkondades, rahvusvahelistes organisatsioonides, diplomaatia alal, mõttekodades ja analüüsikeskustes ning Euroopa Liidu institutsioonides. Sa oled valmistatud ette tööks nii riigiametites, erasektoris kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides.
Kindlasti oled oodatud ühinema Skytte instituudi aktiivse vilistlaskoguga, mis korraldab regulaarselt mitmesuguseid kokkusaamisi ja muid üritusi.
Edasi võid õppida meie instituudi politoloogia doktorantuuris, kus uuritakse Eesti, Euroopa Liidu ja teiste rahvusvaheliste teadusgrantide toel suure poliitilise tähtsusega teemasid.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
*Kandideerimiseks peab keskmine hinne olema vähemalt 60% suurimast võimalikust.
Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti.
Intervjuud toimuvad: 3.-7. aprill 2024
Sisseastumisintervjuu viiakse läbi kandidaatidega, kelle eelmise õppeastme keskmine hinne on vähemalt 60%.
Intervjuu kestab umbes 20 minutit ja toimub veebi teel. Kutse koos veebilingiga saadetakse kandidaadile mõned päevad ette. Intervjuul peaks kandidaat olema valmis rääkima oma motivatsioonist asuda õppima rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekavale. Samuti peaks ta olema võimeline kirjeldama oma huvisid seoses õppekavaga ja andma lühiülevaate oma kavandatavast magistritööst. Samuti uurime kandidaadi valmisolekut kohaneda (uues) akadeemilises ja kultuurilises keskkonnas.
Intervjuu maksimaalne punktisumma on 100 punkti. Intervjuud hinnatakse järgmiste kriteeriumite alusel:
- Kandidaadi motivatsioon ja ambitsioon (30%);
- Programmiga seotud konkreetsete uurimishuvide kirjeldus, võime sõnastada uurimisprobleem/ teema (50%);
- Eneseväljendusoskus inglise keeles (20%).