Meil on ingliskeelne sessioonõpe, mis võimaldab sul jätkata samal ajal töötamist, sest pool programmist (esimese semestri) läbid täielikult sa e-õppena. Teisel semestril õpid hübriidvormis: on nii e-õpet kui ka intensiivseid õppesessioone Viljandis kohapeal.
Õppekava tugisambad on neli õppemoodulit. Need on loovus ja eneseareng, loovettevõtluse projektijuhtimine, meeskonnatöö ja juhtimine ning programmi keskmeks olev magistriprojekt.
Kõik õppeained on otseselt seotud sinu magistriprojektiga ja seda koostades saad õpitut kohe praktiliselt rakendada.
Magistriprojekt on ajaliselt piiritletud ja kindla eesmärgiga töö, mille sa teed õpingute vältel. Magistriprojekti kulu, eesmärgid, tulemid jms vormistad hiljem akadeemilise tööna. Magistriprojekti sisu on paindlik, selle üksikasjad lepid sa kokku oma juhendajaga.
Vaata loovprojektide juhtimise õppekava infotundi siit.
Viljandi kultuuriakadeemia on osa Tartu Ülikoolist, mis kuulub maailma parimate ülikoolide hulka. Kultuuriakadeemias kohtuvad dialoogis teadmised ja kultuur: ühendame pärimuse ja tänapäeva, rahvuslikkuse ja rahvusvahelisuse, teadus- ja kunstiloome ning teooria ja praktilised lahendused. See on põnev paik, kus kultuuri- ja kunstierialade üliõpilased lihvivad oma loomingulisi oskusi ning avardavad silmaringi.
Kultuuriakadeemia pakub tipptasemel haridust, aktiivset koostööd kogukonnaga ja võimaluse panustada ühiskonda laiemalt. Loovettevõtluse valdkonna eestvedajana saavad üliõpilased siit oskuse ja võimaluse viia loomingulisi projekte ellu juba õpingute ajal.
Tunnustatud loomeinimeste käe all on võimalik õppida viie rakenduskõrghariduse õppekava ja kolme magistriõppekava alusel. Õppekavad toetuvad neljale fookusvaldkonnale, mis on kultuuripärand, kogukonnaharidus ja kultuurikorraldus, kunstiloome ja produktsioon ning loovettevõtlus.
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse, töökogemuse tõendamiseks tuleb koos avaldusega SAIS-i lisada ka CV.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas.
Arvestame
Pingeritta pääsemiseks on vajalik väikseim punktisumma 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Erialakatse koosneb kahest osast:
Videoesitluse sisu
Videoesitluse üldinfo
Sisseastumisintervjuu teemad
Sisseastumisintervjuu üldinfo
Tartu Ülikool kasutab veebipõhise sisseastumisintervjuu läbiviimiseks erinevaid videosuhtlusvahendeid (sh Microsoft Teams, Zoom, Skype). Intervjuud toimuvad 8.-12. aprillil 2024. Vastuvõtukomisjon teatab kandidaatidele kasutatava tarkvara ja intervjuu toimumise täpse aja aprilli alguses.
Veebipõhise intervjuu tarbeks on kandidaadil vaja:
Kandidaat peab intervjuu käigus:
Hindamine
Erialakatsel hinnatakse üliõpilaskandidaadi: