Sind ootavad põhjalikud teadmised ja haaravad käsitlused Kesk- ja Ida-Euroopa, Venemaa ja Euraasia ajaloost ja tänapäevast. Sa arendad oma analüüsioskusi poliitiliste (sh välispoliitiliste) tegevussuundade ning ühiskondlike protsesside võrdlemiseks ja hindamiseks.
Kaheaastane õpe koosneb kolmest osast, mille jooksul sa õpid Tartu Ülikoolis, Glasgow’ Ülikoolis ja veel ühes konsortsiumi partnerülikoolis Euroopas, Venemaal, Kaukaasias või Kesk-Aasias. Õppekava selline ülesehitus võimaldab sul omandada teadmisi erinevatest vaatenurkadest lähtudes.
Esimesel semestril õpid sa Tartu Ülikoolis, teisel semestril Glasgow’ Ülikoolis ja kolmanda semestri õppimiskoha määrab uurimistöö teema, mille sa valid esimesel semestril. Uurimistööst tulenevad vajadused on aluseks ka sellele, kus sa õpid viimasel semestril.
Tutvu õppekava ja vastuvõtutingimustega lähemalt Glasgow’ Ülikooli veebilehel, sest vastuvõtt toimub ainult selle ülikooli kandideerimissüsteemi kaudu.
Peale õppetöö on sul esimesel semestril Tartu Ülikooli Skytte instituudis ka palju muid võimalusi enesetäiendamiseks. Näiteks ootab kaasalööjaid välisüliõpilaste algatusel loodud Tartu Mudel ÜRO simulatsioon.
Instituudi töös saad osaleda ka praktikaülesandeid täites ja teaduskeskustega koostöös tehes.
Euroopa Liidu – Venemaa uuringute keskus CEURUS korraldab külalisloenguid, töötube ja konverentse. Neile kogunevad Euroopa Liidu ja/või Venemaa uurimise valdkonnas tunnustatud teadlased, mis annab ka Tartus õppivatele üliõpilastele võimaluse saada osa uusimatest teadustulemustest ja uurimissuundadest.
Avalike e-teenuste mõju uurimise keskuses CITIS uuritakse e-riigi teenuseid ja e-valimisi. Üliõpilastele tähendab see erilist võimalust osaleda uue teadusvaldkonna arendamises ja tulemuste esitlemises.
Õppekava läbimise järel saad magistrikraadi Tartu Ülikoolist, Glasgow’ Ülikoolist ja veel ühest konsortsiumi partnerülikoolist. Sa oled valmis tegutsema mitmesugustes organisatsioonides ja rääkima kaasa poliitikakujundamises.
Sind ootab edukas karjäär valitsusasutustes, välispoliitikas, diplomaatia valdkonnas või rahvusvahelises meedias.
Meie vilistlased on oodatud tööle ka lektorite ja teaduritena ülikoolides ja uurimisasutustes.