„Informaatikaharidus annab tugeva matemaatilise ja loogilise mõtlemise, mis on ülekantav ükskõik millisele ülesandele. Arvutiteaduse haridus on hinnatud nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning sõltumata tegevusalast ja organisatsioonist.“
Sisseastumiseks ei ole programmeerimise eelteadmised vajalikud, kuid ka programmeerimisoskuse ja olümpiaadikogemusega üliõpilane saab end õpingute jooksul tõeliselt proovile panna.
Informaatika bakalaureuseõppes on võimalik omandada nii arvutiteaduse teoreetilised alusteadmised kui ka põhjalikud praktilised oskused. Loenguid peavad ja oma väärtuslikke kogemusi jagavad valdkonna praktikud ja ettevõtete esindajad. Üliõpilasel on võimalus valida Tartu Ülikooli sadade vabaainete hulgast kursusi, mis rikastavad haridusteed ja toetavad erialast arengut.
Õppekava esimesel aastal luuakse tugev vundament edasiste oskuste ja tehnoloogiate õppimiseks. Alates teisest aastast saab valida endale sobiva suuna: andmeteadus, teoreetiline informaatika, süsteemihaldus või tarkvaraarendus.
Tudengilinnas Tartus saab nautida tõelist üliõpilaselu, end arendada ja lüüa kaasa paljudes ägedates ettevõtmistes. Arvutiteaduse instituut asub Tartu Ülikooli kõige moodsamas hoones – Delta õppehoones. Lisaks kaasaegsetele õpperuumidele on Delta majas erialakirjandust pakkuv raamatukogu ja suur tudengiala, kus saab tegeleda õppetööga või töötada kaasüliõpilastega koostööprojektide kallal.
Üliõpilaselu rikastamiseks võib liituda nii matemaatika-informaatika tudengiseltsiga (MITS) kui ka teiste Tartu tudengiorganisatsioonidega. Arvutiteaduse instituudis on mitmesuguseid traditsioonilisi üritusi. Näiteks toimuvad igal aastal instituudi päev, kus saab lähemalt tutvuda meie uurimisrühmadega, ja Delta karjääripäev, kus on alati kohal Eesti mõjukaimad IT-ettevõtted. Samuti peetakse andmeteaduse seminare ja üliõpilased saavad end proovile panna tudengiprojektide võistlusel.
Meie vilistlasi leiab töötamas sellistes ettevõtetes nagu Playtech Estonia, Cybernetica, Meta, Shazam, Spotify ja Google. Nende enda asutatud ettevõtete hulka kuuluvad Wise, Rogue Wave, Mobi Solutions, Fortumo, SaleMove, Plumbr ja Bolt.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
Kui oled teinud riigieksami laias matemaatikas või enne 2014. aastat, lisame tulemusele 16 punkti, kuid suurimaks võimalikuks summaks jääb 100 punkti.
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Lisapunktid antakse Eestis keskhariduse kuld- või hõbemedaliga või kutsekeskhariduse kiitusega lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Vastuvõtu tagab 85-punktise lävendi ületamine. Ülejäänud õppekohad täidetakse pingerea alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
1. juunil 2024 kell 12.00 Tartus aadressil Narva mnt 18 (Tartu Ülikooli Delta keskuses)
Programmeerimise eksamile on oodatud kandidaadid, kes soovivad õppekavale kandideerida programmeerimisoskustega.
Programmeerimise eksam on 180-minutiline eksam programmeerimiskeeles Python. Eksam koosneb kahest osast (maksimaalselt on võimalik saada kokku 100 punkti):
Eksamile registreerimine avatakse 2024. aastal. Info registreerimise kohta leiate SIIT. Täpne toimumiskoha info saadetakse osalejatele otse.
Hindamine
Programmeerimise eksami tulemus esitatakse 100 punkti skaalal. Informaatika bakalaureuseõppesse kandideerijate pingeritta pääsemiseks peab tulemus olema vähemalt 66 punkti. Oled kohe informaatika õppekavale vastu võetud, kui su punktisumma on vähemalt 90 punkti.
Informaatika õppekavale võetakse lisaks üldistel eritingimustel kandideerijatele eritingimusel vastu ka kandidaadid, kes on
NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.