„Olen praktik ja ambitsioonikate plaanidega alustav ettevõtja. Ettevõtluse ja digilahenduste õppekava toetab väga praktiliselt minu eesmärkide saavutamist ning hoiab mind kiiresti muutuvas maailmas digikursil.“
Ootame sind õppima, kui oled ettevõtlik, mitmekülgsete huvidega ja uuendusmeelne ning soovid omandada teadmisi digilahenduste kavandamiseks ja elluviimiseks tänapäeva Eesti ettevõtetes. Õppekava on mõeldud tulevastele liidritele, ettevõtjatele ja spetsialistidele, kes soovivad edasi viia Eesti ärimaailma ja digitaalset innovatsiooni.
Ettevõtluse ja digilahenduste õppekava annab ettevõtluse alal rakendusliku kõrghariduse ja bakalaureusekraadi. Meilt saad oskused ja teadmised nii ettevõtte loomiseks kui ka juba toimiva ettevõtte digipöörde toetamiseks.
Õpingute käigus omandatud teadmiste ja oskustega on sul võimalik 1) arendada oma äriidee kaasaegsete IKT-lahendustega ja tugeva arengupotentsiaaliga iduettevõtteks või 2) tõhustada juba toimivas ettevõttes digilahenduste toel äriprotsesse. Sa saad oma tausta, vajadusi ja huve arvestades ise valida, kummas valdkonnas soovid oma õpinguid süvendada.
Õppetöö kindel osa on koostöö eri ettevõtjatega üle Eesti. Sind õpetavad Eesti parimad akadeemilise taustaga eksperdid ja praktikud.
Õpingute esimesel aastal keskendutakse ettevõtluse ja majanduse põhialustele. Seejärel liigutakse edasi praktilisema poole juurde, mis on seotud tootearenduse ja digilahenduste rakendamisega ettevõtluses. Oma õpikogemuse ja suhtlusvõrgustiku rikastamiseks on sul võimalik õppida semester või kaks välismaal.
Õpingud kestavad sessioonõppena kolm aastat. Loengud toimuvad reedest pühapäevani iga kahe nädala tagant nii kolledžis kohapeal kui ka veebis. Sessioonõpe on paindlik ja annab võimaluse ühendada õpingud teiste kohustustega. Samas tuleb arvestada, et iseseisvalt õppimiseks tuleb leida aega ka õppesessioonide vahelisel ajal.
Õpingute lõpetamiseks tuleb kirjutada lõputöö.
Pakume inspireerivat õpikeskkonda ja mitmekülgseid võimalusi nii õppimiseks kui ka eneseteostuseks.
Kolledž on tihedalt seotud Tartu Ülikooliga, hoides ja arendades akadeemilisi traditsioone Kirde-Eestis.
Narva üliõpilaselu on aktiivne, meie üliõpilasesindus toetab tudengite algatusi ja ideid. Kolledžis toimuvad filmiõhtud, kontserdid, näitused ja festivalid, kultuuriüritused ja konverentsid.
Meie õppehoone on ilus ja kaasaegne ning 2020. aastal valmis kolledži uus basseiniga majutushoone.
Narva suurimad kultuuri- ja spordiüritused on Station Narva ja Narva linna jooks.
Tartu Ülikooli Narva kolledži diplom on tõestus kvaliteetsest haridusest, mis annab tööturul konkurentsieelise.
Õpingute lõpetamise järel oled pädev tegutsema kiiresti muutuvas üleilmses majandusruumis arendus-, toote-, turundus- või projektijuhina, soovi korral ka tippjuhina. Paljud meie vilistlased on loonud edukalt oma ettevõtte ja teevad ettevõtlusmaailmas silmapaistvat karjääri.
Sul on võimalik jätkata õpinguid magistriõppes näiteks Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus) ja
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis keskhariduse kuld- või hõbemedaliga või kutsekeskhariduse kiitusega lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
5. juulil 2024 kell 10.00 Narvas aadressil Raekoja plats 2 ruumis 321
Erialakatse on test, mis koosneb kahest osast:
Test on eesti keeles ja kestab kuni 60 minutit.
Erialakatsega hinnatakse
Erialakatse suurim võimalik tulemus on 100 punkti ja erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
5. juulil 2024 kell 12.00 Narvas aadressil Raekoja plats 2 ruumides 322b ja 323
Sisseastumisintervjuu eesmärk on välja selgitada
Intervjuu toimub eesti keeles, kuid komisjon küsib küsimusi ka inglise keeles, veendumaks, et üliõpilase inglise keele oskus on piisav (vähemalt B1-tasemel) omandamaks teadmisi ja oskusi kõrgharidusõppes. Intervjuu kestab 15 min.
Sisseastumisintervjuu teemad:
Hindamine
Sisseastumisintervjuuga hinnatakse:
Läbivalt hinnatakse eneseväljendus- ja analüüsioskust.
Sisseastumisintervjuu maksimumtulemus on 100 punkti ja sisseastumisintervjuu loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.