9.–14. maini kestva pidunädala mitmekesine kava on läbi põimunud looduse ja kultuuriga. Üritused toimuvad Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja on tasuta.
Esmaspäeval, 9. mail kell 19 avavad nädala kirjanik Tõnu Õnnepalu ja näitleja Pääru Oja, kes vestlevad loodusest ja luulest.
Teisipäeval, 10. mail kell 10 toimub tudengikonverents „Mis on loodusel 100 aasta pärast kasu neist teadmistest, mis meil praegu on?“.
10. mail kell 19 peab kunstiteadlane Kadri Asmer loengu loodustemaatikast kujutavas kunstis ja Ilmar Malini seinamaalist „Strata vitae“ ning ühendus LUULEIN annab kontserdi. Õhtu teises pooles esitab LUULEIN loodusmuuseumile pühendatud improvisatsioonilise teose „Strata vitae“. Koosseisu kuuluvad vokalist Jaan „Luulur“ Malin, flöödimängija Leonora Palu ja viiuldaja Indrek Palu.
Kolmapäeval, 11. mail kell 19 räägivad purjelaeva Admiral Bellingshausen polaarekspeditsioonide juht Tiit Pruuli ja pootsman Maris Pruuli kodanikuteadusest ja koostööst Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga. Juttu tuleb Antarktika ja Arktika looduse ilust, laevaelu ohtudest ning rutiinist, taustaks pildid ja droonivaated jäämägedest, vaaladest ja jääkarudest. Õhtu teises pooles esinevad multiinstrumentalist Ööamööb ja sõnasepp Sulg kavaga „Külm ekspeditsioon“, kus seilatakse üle antarktiliste ja arktiliste helilainete ning triivitakse koos polaaralade heliookeanidel.
Neljapäeval, 12. mail kell 19 esineb helilooja Märt-Matis Lill loeng-kontserdiga loodushäältest heliloomingus. Õhtu lõpetab tema teose „Lindudele“ ettekanne. Märt-Matis Lillega jagab lava ERSO löökpillimängija Vambola Krigul.
Reedel, 13. mail kell 19 kohtume dokumentaalfilmi „Fred Jüssi. Olemise ilu“ autori Jaan Tootseni ja loodushäälte salvestaja Veljo Runneliga, kes räägivad looduse filmimisest. Filmiõhtu jätkub helilooja ja kitarrist Robert Jürjendali ning tšellist Anti Jürjendali kontserdiga „Omad rajad“. Duo esitab Robert Jürjendali loomingut, mida iseloomustab minimalistlik-romantiline helikeel, kuhu on segatud kaasaegset kõla ja live-elektroonikat.
Laupäeval, 14. mail kell 11 toimub Oecologicumis ja otseülekandena ERR Novaatori portaalis Eesti III taksonoomiapäeva konverents „Elurikkuse digiteenused“. Konverentsi peateema on teenused, mida pakuvad üleilmsed digitaristud, sh kirjastused. Ettekannetes keskendutakse liikide avaandmetele, nende kättesaadavusele, liigiinfo edastamise viisidele ja eri andmetüüpide sidususele.
9.–14. maini toimuva pidunädala ürituste kava on loodusmuuseumi kodulehel.
Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee